Avaa verkkokauppa, päätä kaupan taso myöhemmin

Testaa Vilkas verkkokauppaa ilmaiseksi 30 päivää, ei sitoumuksia, ei kuluja.

Avaa nyt

100% TYYTYVÄISYYSTAKUU

Tyytyväiset asiakkaat ovat meille ylpeyden aihe! Erityisesti asiakastukemme on saanut hyvää palautetta asiakastyytyväisyyskyselyssä.

StarterMiniActiveProEnterprise
Perustoiminnallisuudet aloittelevalle ja pienelle verkkokauppiaalle.Kaikki tarpeellinen kasvavalle verkkokauppiaalle.Edistykselliset markkinointi- ja B2B-toiminnallisuudet tehokkaaseen ja monipuoliseen kaupankäyntiin.Monipuoliset työkalut kansainväliseen kaupankäyntiin verkossa.Verkkokauppa, jonka toiminnallisuuksia ja integraatioita voidaan vapaasti muokata kauppiaan toiveiden mukaisesti.
12 kk sopimus
18 €/kk39 €/kk89 €/kk199 €/kkalkaen 349 €/kk
6 kk sopimus
20 €/kk42 €/kk95 €/kk210 €/kkalkaen 349 €/kk
1 kk sopimus
22 €/kk44 €/kk98 €/kk220 €/kkalkaen 349 €/kk
 StarterMiniActiveProEnterprise

Klarna Checkout
Maksutavat sisältyvät sopimukseen

Sisältää kaikki suosituimmat maksutavat (lasku, osamaksu, verkkopankit, korttimaksut)
0€/kk
3,49% / tilausprovisio *
0€/kk
2,99% / tilausprovisio *
0€/kk
2,99% / tilausprovisio *
0€/kk
2,49% / tilausprovisio *
 

Tuotteita

Kaupan tuotteiden maksimimäärä. Tuotteiden vaihtoehtoja ei lasketa.
250500250010 000100 000+

Kieliä

Kaupan kielien maksimimäärä
13413100+

Maksutapoja

Kauppaan asennettavien maksutapojen maksimimäärä. Yksi maksuoperaattori lasketaan yhdeksi maksutavaksi.
31050100100+

Toimitustapoja

Kauppaan luotavien toimitustapojen maksimimäärä
3510100100+

Ilmainen tuki

Asiakaspalvelu puhelimella ja sähköpostilla
vain sähköposti

Automaattinen hakukoneoptimointi

Verkkokaupan sivut optimoidaan automaattisesti hakukoneystävällisiksi. ePages-järjestelmä on saanut 5/5 tähteä riippumattomassa SEO-tutkimuksessa

Mobiilioptimoidut sivut

Verkkokaupan sivuista tehdään automaattisesti mobiiliversiot, jotka näytetään iPhone- Android ja Windows Phone -älypuhelimille

Alennuskupongit

Palkitse kanta-asiakkaasi alennuskupongeilla. Voidaan käyttää myös reklamaatioiden hyvittämiseen tai lahjakorttien luontiin

Uutiskirjeet

Lähetä uutiskirjeitä vanhoille asiakkaillesi ja tee heistä kanta-asiakkaita. Asiakas voi helposti itse tilata tai perua uutiskirjeen.

Hakusuodatin

Asiakkaat voivat suodattaa tuotelistaan tai hakutuloksiin parhaiten sopivat tuotteet.

Tuotearviot

Asiakkaat voivat tehdä arvioita tuotesivulla. Arviot näkyvät mm. Googlen hakutuloksissa.

Integrointi

Web service -rajapinta tuote-, tilaus- ja asiakastietojen siirtämiseen taustajärjestelmiin. Lisäpalvelu, alk 50€/kk.
 StarterMiniActiveProEnterprise
Tuotteita250500250010000100000+
Vaihtoehtoja per tuoteEi saatavilla1050500500+
Tuoteryhmiä ja sisältösivuja101002501000100000+
Maksutapoja31050100100+
Toimitustapoja3510100100+
AjanvarausnimikkeitäEi saatavilla2550150100000+
Asiakasryhmiä11101001000+
Kieliä*13413100+
Valuuttoja1248100+
HTML-sivuelementtejä ulkoasussa3515100100+
Sähköpostilomakkeita13510100+
KauppatyyppierotStarterMiniActivePro 
Ilmainen rakennuspäivä joka kuukausiKylläKylläKylläKyllä 
Ilmainen käyttötuki (sähköposti- ja puhelintuki)vain sähköpostiKylläKylläKyllä 
Kauppa omalla visuaalisella ilmeellä, väreillä ja kuvillaKylläKylläKylläKyllä 
Luotettava ja turvallinen (auditoitu) palvelu, laitesali ja ohjelmistoKylläKylläKylläKyllä 
Erinomainen hakukonenäkyvyysKylläKylläKylläKyllä 
Uudet versiot ja versiopäivityksetKylläKylläKylläKyllä 
Kysy tuotteestaKylläKylläKylläKyllä 
AlatuoteryhmätEi saatavillaKylläKylläKyllä 
BlogiEi saatavillaKylläKylläKyllä 
FoorumiEi saatavillaKylläKylläKyllä 
VieraskirjaEi saatavillaKylläKylläKyllä 
SivukarttaEi saatavillaKylläKylläKyllä 
Mahdollisuus luoda tuotteelle vaihtoehtojaEi saatavillaKylläKylläKyllä 
Tuo/vie -toiminto (tuotteet, asiakkaat, tuoteryhmät...)Ei saatavillaKylläKylläKyllä 
RistiinmyyntitoiminnotEi saatavillaKylläKylläKyllä 
Kerro kaverille -toimintoEi saatavillaKylläKylläKyllä 
SnoobiEi saatavillaKylläKylläKyllä 
etrackerEi saatavillaKylläKylläKyllä 
Google AdWordsKylläKylläKylläKyllä 
SMS-viestitEi saatavillaKylläKylläKyllä 
Prisjakt (PriceSpy)Ei saatavillaKylläKylläKyllä 
Prisvis.se/ChoozenEi saatavillaKylläKylläKyllä 
TwengaEi saatavillaKylläKylläKyllä 
DIBSEi saatavillaKylläKylläKyllä 
PayPalEi saatavillaKylläKylläKyllä 
2ndChainEi saatavillaKylläKylläKyllä 
NettivarastoEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Kauppakeskus24.fiEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Ostokset.fiEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
FruugoEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Vertaa.fiEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
KelkooEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Hintaseuranta (MBnet)Ei saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Hintaseuranta.fiEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
ShopAlikeEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
TuotevertailuEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
TuotearviointiEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
KytkytuotteetEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Asiakasryhmien hallintaEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Asiakaskohtaiset hinnat, kampanjatEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Asiakaskohtainen veromalliEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Asiakasryhmäkohtaiset maksutavatEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Facebook verkkokauppaEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
UutiskirjeetEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
KupongitEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Laajennettu hakutoimintoEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Ostoskorin tallennus ostoslistaksiEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Ostoskorin loppusummaan perustuva alennusEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Tilaamisen rajaaminen haluttaessa vain rekisteröityneilleEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Nordea NettiluottoEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Maksutavan alennus/veloitusEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Toimitustapojen lisävalinnat (esim. lahjapaperi)Ei saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Tilausten vienti CSV/XML -muotoonKylläKylläKylläKyllä 
Hakukoneoptimoinnin apulainenEi saatavillaKylläKylläKyllä 
Tiedostojen myyntiEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
VerkkolaskuEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
Ostoskorin jakaminenEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
MyyntiraportitEi saatavillaKyllä (rajoitettu)Kyllä (rajoitettu)Kyllä 
VilkasTracker -mobiilisovellusKylläKylläKylläKyllä 
Toimitustavan rajoittaminen maittainEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Tuotesyöte ulkopuoliselle sivulle ("Oma portaali")Ei saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Toimitustavan rajoittaminen tuotteittainEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Toimitustavan rajoittaminen postinumerollaEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Trusted Shop sertifikaattivalmiusEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Google BaseEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Google ShoppingEi saatavillaEi saatavillaKylläKyllä 
AmazonEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
YandexEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
WebMoneyEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
BillSAFE (DE)Ei saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Click and BuyEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
SofortüberweisungEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Skrill (Moneybookers)Ei saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
SagePay (UK)Ei saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
ExperCashEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
PayPointEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
WorldPayEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
TradeDoublerEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
TradeTrackerEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Itella Logius palveluvarastoliityntäEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 900€ käyttöönotto 
UPSEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
DHLEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
ProCountor liityntä**Ei saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 450€ käyttöönotto 
Tilausten vienti PasseliinEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Räätälöitävät tuotteetEi saatavillaEi saatavillaEi saatavillaKyllä 
Lisäksi kaikissaStarterMiniActivePro 
AsiakasrekisteriKylläKylläKylläKyllä 
Monipuolinen tuotehallintaKylläKylläKylläKyllä 
Monipuolinen tuoteryhmähallintaKylläKylläKylläKyllä 
Kuvaslider etusivulleKylläKylläKylläKyllä 
Laajat tilaustenhallintatoiminnot kauppiaalleKylläKylläKylläKyllä 
KuvagalleriaKylläKylläKylläKyllä 
Valmiit ulkoasupohjatKylläKylläKylläKyllä 
Ulkoasun vapaa muokkausmahdollisuusKylläKylläKylläKyllä 
RSS-syötteet ulkopuoliselta sivultaKylläKylläKylläKyllä 
Tuotekuvien koon automaattinen skaalausKylläKylläKylläKyllä 
Mahdollisuus lisätä useita kuvia tuotteelleKylläKylläKylläKyllä 
Valmiit automaattiviestit asiakkaille eri tilanteissaKylläKylläKylläKyllä 
Automaattinen Google-rekisteröintiKylläKylläKylläKyllä 
HakutoiminnallisuusKylläKylläKylläKyllä 
Kampanjatuotteen nosto etusivulleKylläKylläKylläKyllä 
Tilastot kaupassa tehdyille hauille ja tietojen ulos vientiKylläKylläKylläKyllä 
NostoKylläKylläKylläKyllä 
Myyjaosta.comKylläKylläKylläKyllä 
Nettimarkkina.com, Nettivaraosa.comKylläKylläKylläKyllä 
Tilauksen vähimmäisarvoKylläKylläKylläKyllä 
Nets (Luottokunta)KylläKylläKylläKyllä 
PaytrailKylläKylläKylläKyllä 
Checkout.fiKylläKylläKylläKyllä 
Suomen MaksuturvaKylläKylläKylläKyllä 
Klarna (lasku, tili & checkout)KylläKylläKylläKyllä 
PayExKylläKylläKylläKyllä 
EverydayKylläKylläKylläKyllä 
JoustoKylläKylläKylläKyllä 
PaysonKylläKylläKylläKyllä 
LindorffKylläKylläKylläKyllä 
Itella Prinetti-pakettikortitKylläKylläKylläKyllä 
Matkahuolto pakettikortit ja Lähellä-pakettiKylläKylläKylläKyllä 
EDI-Soft (mm. ÄRRÄ-express)KylläKylläKylläKyllä 
Unifaun (mm. Postnord)KylläKylläKylläKyllä 
Automaattinen tilauksenvahvistus asiakkaalleKylläKylläKylläKyllä 
Lähetyslistojen ja laskujen tulostusKylläKylläKylläKyllä 
Google AnalyticsKylläKylläKylläKyllä 
ZEF LivezhatKylläKylläKylläKyllä 
Giosg Live chatKylläKylläKylläKyllä 

(*) Miniin pystyy aktivoimaan kaksi seuraavista kielistä: Suomi, Ruotsi, Englanti ja Saksa. Activeen pystyy aktivoimaan kaikki neljä, ja Prohon näiden lisäksi Ranskan, Espanjan, Venäjän, Tanskan, Norjan, Tsekin, Portugalin, Italian, Katalaanin ja Hollannin.

(**) Jos haluatte ottaa käyttöönne Procountor -liitynnän, emme suosittele teitä käyttämään maksupalveluoperaattoria, jotka tilittävät suoritukset koontina. Koontisuorituksissa yksittäisten maksujen kohdistaminen laskuihin viitenumeron avulla pitää tehdä manuaalisesti Procountorissa. Maksupalveluoperaattorit saattavat myös tilittää saatavat vähentämällä summasta omat provisionsa, jolloin tilauksen summa ja maksettu summa eivät täsmää. Tämä johtaa siihen, että kyseiset tapahtumat päätyvät virhelistalle. Maksuoperaattoreista tapahtumakohtaisia, yksittäisiä suorituksia pystyvät tekemään Checkout Finland sekä Suomen Maksuturva.  Yksi vaihtoehto on myös ottaa käyttöön pankkien maksutavat suoralla pankin kanssa tehtävällä sopimuksella.  

*) Klarna Checkout sisältyy 14.4.2015 alkaen Starter, Mini, Active & Pro -verkkokauppoihin. Klarna ei veloita kiinteitä kuluja maksutavasta, vain tapahtumakohtaisen provision. Taulukossa mainitut provisiot koskevat myyntiä Suomeen. Jos haluat myydä ulkomaille, ota yhteyttä Klarnan myyntiin.

Avaa verkkokauppa, päätä kauppatyyppisi myöhemmin

Testaa Vilkas verkkokauppaa ilmaiseksi 30 päivää, ei velvoita mihinkään. Et tarvitse luottokorttia

Avaa nyt

UKK - Usein Kysytyt Kysymykset